![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13095228
*
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:26:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:29:24
1
100 kr
24/2 20:09:35
2
300 kr
24/2 20:12:12
3
350 kr
24/2 20:14:02
2
500 kr
24/2 20:16:38
3
600 kr
24/2 20:20:15
3
700 kr
24/2 20:21:33
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
*
Akvarell
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:29:24 | 1 | 100 kr |
24/2 20:09:35 | 2 | 300 kr |
24/2 20:12:12 | 3 | 350 kr |
24/2 20:14:02 | 2 | 500 kr |
24/2 20:16:38 | 3 | 600 kr |
24/2 20:20:15 | 3 | 700 kr |
24/2 20:21:33 | 2 | Vinnande bud |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25